ASPIRIN 500 MG X 10 TABL

Opis produktu

Skład: 500mg kwasu acetylosalicylowego

Wskazania: Bóle róznego pochodzeniu o małym lub średnim natężeniu ( bóle głowy, mięśniowe, kostno-stawowe), gorączka, ból i gorączka towarzyszące grypie i przeziębieniu

Działanie
: Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny

Dawkowanie: doustnie
DOROŚLI: 1-2 tabletki co 4-8 godzin, nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę!
DZIECI: powyżej 12 rż 1 tabletka co 4-8 godzin, max 3 tabletki na dobę poniżej 12 rż stosować TYLKO po konsultacji z lekarzem

Stosowanie u kobiet w ciąży: nie stosować w III trymestrze ciąży

Przeciwskazania
: nadwrażliwość na substancję czynną – kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.

Informacje dodatkowe
: Przed użyciem leku zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera dane dot. stosowania, przechowywania, działań niepożądanych oraz dawkowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta.

Źródło; ASPIRIN 500 MG X 10 TABL, Apteka Internetowa