Aktualności

Jaki zegarek wybrać do zwiedzania?

Opublikowano przezredaktor

Jednym z niezbędnych elementów każdego turysty jest zegarek, który ma za zadanie nie tylko prawidłowo odmierzać czas. Na co zwrócić uwagę kupując ten produkt? Oto kilka naszych wskazówek. Produkcja z dobrych jakościowo materiałów Każda osoba zainteresowana nowym zegarkiem chce, aby wybrany sprzęt służył jak najdłużej – i to bez żadnych awarii. Jest to możliwe dzięki(..)

Problemy z potencją

Opublikowano przezredaktor

Problemy z potencją są jednymi z najczęściej występujących kłopotów w sferze seksualnej. Zaburzenia erekcji uniemożliwiają komfortowe odbycie aktu fizycznego i dodatkowo odbierają pewność siebie. Jakie są przyczyny problemów z potencją? Jak sobie z nimi skutecznie radzić ? Co to są zaburzenia erekcji? Problemy z potencją są definiowane jako stała lub nawracająca niemożność danego mężczyzny (pojawiająca(..)

Doxa – rewolucja w dziedzinie wodoodporności. Idealne rozwiązanie na ekstremalne wakacje

Opublikowano przezadmin

Znanych marek zegarków jest dzisiaj naprawdę wiele. Nie wszystkie jednak to modele wysokiej klasy, które zasługują na uwagę. Do tych, o których warto pamiętać, zalicza się DOXA – marka znana z klasycznych rozwiązań oraz najwyższej jakości zegarków. Jej propozycje to modele nie tylko ładne, ale również wodoodporne. DOXA to szwajcarska firma, która narodziła się w(..)

Jak wzmocnić odporność na wakacjach?

Opublikowano przezadmin

W czasie wakacji mamy wreszcie więcej czasu, aby zadbać o swój organizm. Jeśli zmagamy się z jakąś chorobą możemy dostosować miejsce wypoczynku do naszego schorzenia. Na wakacje najczęściej jedziemy nad morze lub w góry. Morski klimat czy górskie tereny z pewnością pomogą wzmocnić kondycję, ale nie tylko. Dokąd najlepiej wyjechać, by poprawić odporność na wakacjach?(..)

Dlaczego nie warto kupować podróbek na wakacjach?

Opublikowano przezadmin

Coraz częściej mówi się, że żyjemy w czasach jednej wielkiej imitacji. Produktów na rynku jest coraz więcej, ludzie chcieliby otaczać się najlepszymi markami w jak najniższych cenach. Powoduje to produkcję tańszych zamienników, które nie wiążą się z doskonałą jakością. Warto jednak zainwestować w oryginalną biżuterię. Jak i dlaczego inwestować w złoto i biżuterię? Nie trzeba(..)

Nawodnienie organizmu na wakacjach

Opublikowano przezadmin

Latem szalejemy, uprawiamy sporty i przy okazji mamy do czynienia z dość wysoką temperaturą. W takich okolicznościach można się łatwo odwodnić, a to może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu. Warto, zatem postawić na odpowiednie preparaty, jakie nas wzmocnią i zapewnią w pełni komfortowe warunki do tego, by nadal spełniać swoje marzenia i pragnienia,(..)

Gotowanie w szybkowarze – jak to robić by było bezpiecznie?

Opublikowano przezadmin

Szybkowar w kuchni to gwarancja szybkiego i smacznego przygotowywania potraw. Niezwykle istotne jest to, że tego rodzaju technika sprawia, że składniki nie tracą swoich cennych witamin i składników mineralnym. Mamy zatem niesamowitą wygodę użytkowania, która jednocześnie zapewnia nam zdrowie. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie używać szybkowaru. Dzisiaj przedstawiamy krótki poradnik i wskazówki, jak(..)

MACA BIO 500mg – ekstrakt 4:1 100 tabletek

Opublikowano przezadmin

Opis:   MACA pochodzi z Peru w Ameryce Południowej, z upraw położonych na wysokości 4100m n.p.m., gdzie była uprawiana już przez Inków. PRODUKT Ekologiczny Suplement diety w postaci tabletek   Sposób użycia:   Zalecane dzienne spożycie to 4 tabletki   Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej(..)

Błonnik Naturalny – bądź witalny

Opublikowano przezadmin

Kraj pochodzenia: Polska Sładniki: 80% nasiona babki płesznik, 20% łupina babki jajowatej Opis: Unikalna kompozycja nasion babki płesznik i łupin babki jajowatej to świetne uzupełnienie codziennej diety. Sposób użycia:  Dzienna dawka błonnika to 3 łyżeczki stosowane 3 razy dziennie. Każde 3 łyżeczki należy rozpuścić w 0,5 l płynu. Najlepiej spożywać na trzy godziny przed posiłkiem(..)

Acai 5:1 – kapsułki 120 sztuk

Opublikowano przezadmin

Opis:   Suplement diety w postaci kapsułek. Przeznaczony jest do spożycia przez osoby dorosłe.     Skład:   Jedna kapsułka zawiera ekstrakt 5:1 z jagód Acai w ilości 200mg (równowartość 1000mg Acai).       Sposób użycia:   1 kapsułka 3x dziennie. Popić dużą ilością wody. Najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia(..)

Czystek Premium BIO

Opublikowano przezadmin

Kraj pochodzenia: Turcja   Składniki: 100% czystek ziele krojone   Opis:   Czystek (łac. Cistus Incanus) – rośnie głównie we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Wyspach Kanaryjskich oraz wielu innych w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Turcji, na glebach o wysokiej zawartości magnezu. Niezwykłą popularnością cieszy się również w Afryce(..)

Pierwsza szkolna wyprawka – o czym pamiętać?

Opublikowano przezadmin

Wakacje to błogi czas, jednak wizja pierwszego wrześniowego dzwonka wiąże się z jednocześnie z entuzjazmem, jak i z licznymi obawami. Dzieci nie mogą doczekać się lekcji i nowych kolegów, a rodzice zastanawiają się nad szkolną wyprawką. Co powinna ona zawierać? Wyprawka szkolna – lista zakupów Przed pójściem na zakupy, warto przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy.(..)

Grillowanie jako styl życia

Opublikowano przezadmin

Kiedy na dworze robi się cieplej, a pogoda staje się bardziej przychylna, większość z tych osób, które dysponują ogrodem, sięga po grilla. Przyjęcia w ogrodzie to prawdziwa przyjemność, która już dawno stała się tak naprawdę stylem życia. Co wiąże się z grillowaniem? Jakie ma zalety? Dlaczego cieszy się aż tak wielką popularnością?

Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Opublikowano przezadmin

Obok wielu zmieniających się tradycji i zwyczajów istnieją takie, które pozostają niezmienne. Jedną z najpiękniejszych w naszej kulturze tradycji jest ceremonia oświadczyn połączona z wręczaniem pierścionka zaręczynowego. Ten prezent, którym mężczyzna obdarowuje przyszłą żonę, znaczy o wiele więcej, niż tylko znak przywiązania i uczucia. Staje się bowiem wyjątkową pamiątką, którą żony noszą nawet wiele lat po(..)

Jaki ekspres do kawy? Najczęściej wybierane ekspresy

Opublikowano przezadmin

Decydując się na zakup nowego ekspresu do kawy, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jaka kawa najlepiej nam smakuje? Czy preferujemy ziarna własnoręcznie mielone, czy może sięgamy po gotowe do przyrządzenia mieszanki? A może na tyle cenimy sobie naszą wygodę, że najlepszy będzie ekspres na kawę w kapsułkach?

Sokoterapia – co warto o niej wiedzieć?

Opublikowano przezadmin

Przepisy na soki i koktajle owocowe oraz warzywne są doskonale znane zarówno osobom propagującym zdrowy tryb życia, jak i entuzjastom naturalnych kuracji odchudzających. Warto powiedzieć jednak o jeszcze jednym ich zastosowaniu: sokoterapii, czyli leczeniu sokami.

Bezpieczeństwo dokumentów – wybór niszczarki

Opublikowano przezadmin

Zgodnie z przepisami, dotyczącymi ochrony danych osobowych, do posiadania niszczarki zobligowane są firmy i instytucje, które dysponują poufnymi dokumentami, wymagającymi niszczenia. Niszczarki biurowe to inwestycja zarówno w przypadku dużych korporacji, jak również niewielkich przedsiębiorstw. Zakup niszczarki do dokumentów powinien zostać poprzedzony analizą jej planowanego obciążenia i wymaganym stopniem bezpieczeństwa ciętych arkuszy.

Wakacyjne grillowanie z grillem gazowym

Opublikowano przezadmin

Amerykańska tradycja rodzinnych spotkań w ogrodzie szybko przyjęła się w polskiej rzeczywistości. Sezon wakacyjny nieodłącznie wiąże się z grillowaniem. Dla udanego spotkania i pysznych potraw, kluczowy jest wybór odpowiedniego sprzętu. Coraz większą popularność zyskują grille gazowe.

Przed wyjazdem w podróż polecamy zasięgnąć profesjonalnych informacji farmaceutycznych.

Opublikowano przezadmin

Zapraszamy do konsultacji farmakologicznych: Panax, Apteka internetowa ul. Daszyńskiego 2 38-100 Strzyżów Konsultacje pod numerem telefonu: +48 604 166 380 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 ). http://www.apteka-zielona.pl/, Apteka internetowa

HEPATIL X 80 TABLETKI

Opublikowano przezadmin

Skład: 1 tabletka zawiera 150mg asparaginianu ornityny Wskazania: Pomocniczo w zaburzeniach czynności wątroby różnego pochodzenia (wirusowego, poalkoholowego, polekowego, toksycznego). Działanie: Hepatil działa korzystnie i ochronnie na wątrobę. Polecany jest w celu wspomagania prawidłowej pracy wątroby poprzez regulację cyklu mocznikowego Dawkowanie: Doustnie. Preparat stosuje się u dorosłych i u dzieci powyżej 7 roku życia – 1do 2 tabletek 3 razy(..)

Jesienny wypad – nie zapomnij latarki

Opublikowano przezadmin

Złota polska jesień to doskonała okazja na późny urlop. Szczególnie dla miłośników biwakowania lub górskich wyjazdów. Ważne, by nie zapomnieć ze sobą zabrać odpowiedniej latarki LED, bo dzień staje się coraz krótszy i zmrok może nas zaskoczyć na trasie.

ACIDOLAC JUNIOR O SMAKU POMARAŃCZOWYM 20 MISIO-TABLETKIETEK

Opublikowano przezadmin

Skład: 2 misio-tabletki zawierają łącznie 4 mld liofilizowanych szczepów bakterii Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum oraz fruktooligosacharydy. Produkt nie zawiera glutenu. Produkt nie zawiera sacharozy. Wskazania: Preparat stosowany w celu: przywrócenia naturalnej flory w jelicie w trakcie i po antybiotykoterapii łagodzenia przebiegu biegunek i skrócenia czasu ich trwania wspomagania naturalnej odporności organizmu przywrócenia równowagi flory bakteryjnej w trakcie(..)

FEMIBION NATAL 2

Opublikowano przezadmin

FEMIBION NATAL 2 (FEMINATAL METAFOLIN 400+DHA) 30 TABL+30 KAPS Skład: 1 tabletka zawiera: kwas foliowy 200 mcg, L-metylofolian wapnia 200 mcg, witamina B1 1,2 mg, witamina B2 1,6 mg, witamina B6 1,9 mg, witmaina B12 3,5 mcg, biotyna 60 mcg, niacyna 15 mg, kwas pantotenowy 6 mg, witamina c 110 mg, witamina E 13 mg, jod 150(..)

CETALERGIN TEN 10 MG X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Skład: 1 tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny Wskazania: Lek stosowany jest w leczeniu kataru siennego, w alergicznym nieżycie nosa i zapaleniu spojówek, w leczeniu pokrzywki i świądu skóry. Działanie: Cetyryzyna jest lekiem przeciwuczuleniowym, który blokuje receptor histaminowy H1 (tzw. lek przeciwhistaminowy). Stosowana w dawkach leczniczych nie wpływa na inne receptory. Cetyryzyna hamuje zarówno wczesną, jak i(..)

CENTRUM JUNIOR OD A DO Z X 30 TABL

Opublikowano przezadmin

Producent: WYETH Postać: tabletki do żucia Wskazania: witaminy i składniki mineralne powyżej 2 rż Działanie:  Centrum junior to zestaw 25 witamin i składników mineralnych – najbogatszy ze wszystkich preparatów dziecięcych zarejestrowanych w Polsce. Zawiera nową, bezpieczną postać witaminy A – trudny do przedawkowania beta-karoten, a łączna zawartość witaminy A jest dostosowana do zmniejszonych niedoborów tej witaminy u dzieci w(..)

ZATOXIN X 60 TABL

Opublikowano przezadmin

Skład: Wyciąg z korzenia goryczki 24 mg. Wyciąg z kwiatu dziewanny 40 mg, Wyciąg z kwiatu bzu czarnego 40 mg, Wyciąg z ziela werbeny 40 mg, Wyciag z korzenia lukrecji 10 mg, Wyciąg z liści Andrographis paniculata 20 mg, Beta-glukan z Saccharomyces cerevisiae 40 mg Wskazania: Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych układu oddechowego i zatok. Wspomaga samooczyszczające(..)

Nie rezygnuj z przyzwyczajeń. Kupuj polskie leki za granicą.

Opublikowano przezadmin

Polacy coraz chętniej i liczniej wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszego jutra. Zarobki poza naszym krajem z reguły są wyższe, niestety – ceny też. Nie ominęło to także leków i suplementów diety. Nasi rodacy przekonani są do medykamentów polskich producentów, dlatego niechętnie korzystają z zagranicznych zamienników, których cena niejednokrotnie przekracza kilka razy polską cenę przy(..)

Ciekawostki

Opublikowano przezadmin

Co zabrać? Planując wycieczkę nad Morze Czarne należy pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, krem z filtrem UV, nakryciu głowy chroniącym przed słońcem. Wybierając podróż do Bułgarii trzeba  zastanowić się, czy warto jechać własnym samochodem. Podczas przekraczania granicy należy poinformować,którym przejściem będziemy wracać.w zależności od wyboru naliczony zostanie podatek drogowy przeważnie ok.15 Euro. Jeżeli w czasie pobytu(..)

Jaka wodoszczelność na wakacje?

Opublikowano przezadmin

Zbliżają się wakacje, czas kiedy wyruszamy w dalekie podróże, szukając odpoczynku i ciekawych przygód. Każdy marzy o tym by spędzić ten czas jak najlepiej, by nie zmarnować ani minuty czasu. Przygotowujemy się do tego już znacznie wcześniej, zakupy, spis najpotrzebniejszych rzeczy. Ciekawe czy pomyślałeś by zabrać ze sobą zegarek? Z pewnością planujesz zostawić go w(..)

Jaka farba do włosów na lato?

Opublikowano przezadmin

W okresie wakacyjnym z pewnością każda z nas chciała by wyglądać świeżo, młodo i pięknie. Często w tym czasie marzymy o tym aby coś zmienić w swoim wyglądzie. Najczęściej dotyczy to zmiany koloru włosów. Należy jednak przed tym zastanowić się jaką farbę najlepiej wybrać. Wybór jest ogromny jednak nie koniecznie zadowalający i przynoszący właściwe efekty.(..)

APETIZER SYROP DLA DZIECI WSPOMAGAJĄCY APETYT 100 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 10ml syropu zawiera: Nasiona anyżu 66,8mg, Liść mięty 66,8mg, Ziele drapacza 66,8mg, Korzeń cykorii 66,8mg, Owoce kopru 60,5mg, Wyciąg z owoców grejpfuta 7,5mg, Tiamina (B1) 0,5mg, Ryboflawina (B2) 0,5mg, Witamina B6 0,6mg, Niacyna 5,0mg, Kwas foliowy 100mcg, Kwas pantotenowy 2,9mg, Biotyna 42mcg, Witamina B12 0,3mcg, Witamina C 17mg. Wskazania: Syrop Apetizer stosuje(..)

IWOSTIN SOLECRIN SPRAY OCHRONNY MULTIPOZYCYJNY SPF50+ DLA DZIECI 150ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania: Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna skóry wrażliwej i alergicznej, z zaburzeniami pigmentacji (bielactwo, przebarwienia skóry), bliznami i znamionami. Właściwości: Zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB (kompleks filtrów organicznych z filtrem mineralnym) Chroni DNA komórek skóry przed uszkodzeniami i wzmacnia naturalny system ochrony przeciwsłonecznej (filtr immunologiczny Antileukine 6 ®) Zapewnia wyjątkowo skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA (innowacyjny(..)

PANTHENOL FORTE 6% SPRAY 150 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania i działanie: Spray z wysoką zawartością D- panthenolu oraz zestawem witamin A, E, F. Przeznaczony do pielęgnacji skóry dziecięcej podrażnionej przez słońce lub w inny sposób. Łatwo się nanosi i przyjemnie chłodzi skórę. Umożliwia zastosowanie w miejscach wrażliwych. Nie zawiera perfum. Stosowanie: zewnętrznie Miejscowo: 2-3 razy dziennie stosować na powierzchnię chorobowo zmienioną.(..)

DAPIS ŻEL ŁAGODZĄCY SKUTKI UKĄSZENIA OWADOW 40 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Apis mellifica 6DH 1 g. Ledum palustre TM 5 g. Podłoże: ad 100 g. Preparat homeopatyczny. Wskazania: Dapis żel łagodzący ukąszenia – przeznaczony jest do użytku zewnętrznego jako remedium, na dyskomfort związany z ukąszeniem przez komary, mrówki, gzy czy kleszcze. Jest wygodny w stosowaniu, gdyż nie posiada składników natłuszczających, plamiących, barwiących i jest(..)

FENISTIL 0,1% ŻEL 30 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 g żelu zawiera substancję czynną: maleinian dimetindenu 1mg oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy 0,005 g , wersenian sodu 0,050 g , carbopol 974 (carbomer 934 P) 0,900 g , wodorotlenek sodu 30% w/w 1.000 g , glikol propylenowy 15.0 g, woda oczyszczana do 100.0 g Opakowanie: 30 g Wskazania: Świąd towarzyszący(..)

ORINOKO BAND OPASKA 1 SZT

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania i działanie: ORINOKO BAND – silikonowa opaska uwalniająca naturalny olejek eteryczny, stosowana w celu zapobiegania i ochrony przed ukąszeniami owadów: komarów, meszek. Skuteczna ochrona osób wrażliwych na ukąszenia owadów oraz do stosowania w celu zapobiegania chorobom przenoszonym przez komary i mieszki. Nie zawiera DEET i innych składników owadobójczych. Działa efektywnie nawet do(..)

ORINOKO PLASTER X 10 SZT

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania i działanie: Plaster nasączany olejkami etercznymi stosowany w celu zapobiegania oraz ochrony przed ukąszeniami owadów: komarów, meszek. Działa efektywnie przez 24 godziny. Uwalnia zapach olejków eterycznych, którego unikają uciążliwe owady. Sposób użycia: Plaster przykleić do ubrania lub innego miejsca w pobliżu, gdzie owady mogą łatwo dotrzeć np na powierzchnię otaczających przedmiotów czy(..)

ORINOKO JUNIOR SPRAY PRZECIW KOMAROM 90 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania i działanie: Spray ochronny przeciw komarom, meszkom oraz kleszczom. Od 1 miesiąca życia. Preparat zawiera olejki pochodzenia roślinnego, dzięki którym wykazuje działanie odstraszające komary, meszki oraz kleszcze. Informacje dodatkowe: Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Źródło:ORINOKO JUNIOR(..)

SALVEQUICK PLASTRY HELLO KITTY X 14 SZT

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Plaster Salvequick zrobiony jest z elastycznego i trwałego materiału – odpowiedniego dla aktywnych dzieci. Jest odporny na brud i wodę. Delikatnie przylega do skóry, pozwala skórze oddychać. Charakteryzuje się wysoką wchłanialnością. Źródło: SALVEQUICK PLASTRY HELLO KITTY X 14 SZT, Apteka Internetowa

PLASTRY ZESTAW DLA DZIECI KUBUŚ PUCHATEK X 10

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Plastry opatrunkowe Kubuś Puchatek: bezpieczne barwniki, miękki, dopasowujący się do ciała, pozwala skórze oddychać, opatrunek nieprzywierający do rany, hipoalergiczny klej akrylowy. Źródło: PLASTRY ZESTAW DLA DZIECI KUBUŚ PUCHATEK X 10, Apteka Internetowa

ACTIFED SYROP 100 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg. Wskazania: Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z obrzękiem błony śluzowej (blokadą) nosa i wysiękiem z nosa oraz kaszlem u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat. Działanie: Preparat zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. W wyniku(..)

LIPOMAL SYROP 125G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 125 g preparatu zawiera 1,86 g suchego wyciągu z kwiatostanu lipy. Preparat zawiera nie mniej niż 0,03% flawonoidów w przeliczeniu na rutozyd. Wskazania: Napotnie w stanach gorączkowych towarzyszących przeziębieniom, stany zapalne gardła oraz kaszel. Działanie: Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu napotnym i przeciwzapalnym. Dawkowanie: doustnie dzieci: 1-3 r.ż.: zazwyczaj 1 łyżeczka (5 ml)(..)

SAMBUCOL KIDS SYROP 120 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: syrop glukozowy, woda oczyszczona, ekstrakt z owoców czarnego bzu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, witamina C, substancja konserwująca: sorbinian potasu. Wskazania: Syrop dla dzieci powyżej 3. roku życia. Preparat do postępowania dietetycznego w stanach: przedgrypowych grypy przeziębienia Działanie: Sambucol skraca czas trwania grypy o 3-4 dni. Zawiera opatentowany Antivirin wyizolowany z owoców czarnego(..)

MULTILAC BABY X 10 TOREBEK 1,5 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancje czynne: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus salivarius, Lactococcus lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, składnik prebiotyczny- fruktooligosacharydy FOS 1,43 Wskazania: Do postępowania dietetycznego dla niemowląt od 4. miesiąca życia i dzieci, ze wskazaniem przy: antybiotykoterapii, zaburzeniach czynnościowych jelit (np. zaparciach i biegunkach różnego pochodzenia) oraz w(..)

ENTEROL 250 X 10 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Sacharomyces boulardii oraz substancje pomocnicze, w tym laktozę jednowodną i fruktozę. Wskazania: Preparat stosowany w biegunkach bakteryjnych, przebiegających bez domieszki krwi w kale i bez objawów uogólnionych – jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci, w celu zapobiegania biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków.(..)

ORSALIT O SMAKU MALINOWYM X 10 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania: Uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/ lub wymiotów. Dla niemowląt od 6 miesiąca życia , dzieci i osób dorosłych. Działanie: Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami WHO/UNICEF. Przeznaczony do uzupełniania płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/ lub wymiotów.

STOPEROL CONTROL X 10 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Saccharomyces boulardii, Bifidobacterium breve, żelatyna, inulina, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, Lactobacillus scidophilus, stearynian  magnezu, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu. Wskazania: Do postępowania dietetycznego w zaburzeniach flory bakteryjnej występujących w przebiegu biegunki, antybiotykoterapii oraz dolegliwościach jelitowych. Działanie: Stoperol Control jest produktem symbiotycznym, ponieważ zawiera prebiotyki inulinę oraz żywe probiotyczne bakterie i drożdże, które należą do(..)

SMECTA SASZETKI X 10

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: Proszek Skład: 1 saszetka zawiera: substancję czynną: diosmektyt (glinokrzemian) 3 g, glukozę jednowodną, sacharynian sodu, wanilina. Wskazania: ostre i przewlekłe biegunki u dzieci i dorosłych, leczenie objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego. Działanie: Smecta to lek o działaniu przeciwbiegunkowym. Dzięki właściwościom powlekającym , chroni błonę przewodu pokarmowego przed szkodliwym działaniem kwasu solnego(..)

PARACETAMOL SYROP 120 MG/5 ML 150 G (HASCO)

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 5ml syropu zawiera 120mg paracetamolu Wskazania: Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Działanie: Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Dawkowanie: doustnie, Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej). 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

NUROFEN DLA DZIECI FORTE O SMAKU TRUSKAWKOWYM 50 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 5 ml preparatu zawiera: 200 mg ibuprofenu. Nie zawiera: cukru, barwników, alkoholu. Wskazania: Leczenie gorączki różnego pochodzenia, w tym gorączki spowodowanej: przebiegiem zakażeń wirusowych odczynem poszczepiennym Leczenie bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego jak np.: bóle w trakcie ząbkowania, bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów bóle głowy, gardła, mięśni np.(..)

IBUFEN FORTE DLA DZIECI 200 MG/5 ML ZAWIESINA 100 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancją czynną leku jest ibuprofen, 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera: makrogolglicerolu hydroksystearynian, gumę ksantan, glicerol, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwunastowodny lub disodu fosforan dwuwodny, sacharynę sodową, maltitol ciekły, aromat naturalny cola, wodę oczyszczoną. Wskazania: Lek Ibufen dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u(..)

IBUFEN JUNIOR X 10 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek ma postać niebieskich żelatynowych kapsułek, miękkich wypełnionych lepkim płynem. Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie, bóle uszu występujące w stanach(..)

ORTANOL MAX 20 MG X 14 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: omeprazol 20 mg (Omeprazolum) Wskazania: objawy cofania treści żołądkowej do przełyku, objawowe leczenie dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga). Działanie: Ortanol Max hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego eliminując przyczynę zgagi oraz skutecznie uwalnia od przykrych dolegliwości. Ortanol Max działa przez 24 godziny, można przyjmować go na czczo, nie wykazuje interakcji z alkoholem. Dawkowanie: Dorośli(..)

RANIMAX 150 MG X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 tabletka zawiera 150 mg ranitydyny w postaci chlorowodorku Wskazania: Wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu nawracających dolegliwości dyspeptycznych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmoego takich jak: zgaga, nadkwaśność soku żołądkowego, bóle w nadbrzuszu. Działanie: Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z(..)

RANIGAST MAX 150 MG X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład:1 tabletka zawiera 150mg ranitydyny. Działanie: Ranitydyna, substancja czynna leku Ranigast Max, hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego: niestrawność (dyspepsja), zgaga, nadkwaśność, ból w nadbrzuszu. Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 16 roku życia 1 tabletka dziennie. Tabletki należy połykać w(..)

CONTROLOC CONTROL 20 MG X 14 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Controloc Control to lek zawierający substancję czynną pantoprazol. Preparat jest dostępny w postaci żółtych, owalnych tabletek dojelitowych (20 mg). Określenie „dojelitowe” oznacza, że tabletki opuszczają żołądek nienaruszone i przechodzą dalej do jelita. Zabezpiecza to substancję czynną przed zniszczeniem pod wpływem kwasu żołądkowego. Preparat Controloc Control jest podobny do leku referencyjnego o nazwie(..)

RENNIE ANTACIDUM X 24 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 tabl. zawiera 680 mg węglanu wapnia i 80 mg węglanu magnezu. Działanie: Preparat neutralizujący nadmiar kwasu żołądkowego, ochraniający błonę śluzową żołądka i dwunastnicy przed nadmierną kwaśnością soku żołądkowego. Wskazania: Nadkwaśność soku żołądkowego i związane z nią dolegliwości jak zgaga, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność i wzdęcia. Dawkowanie: Ssać lub rozgryźć(..)

BOLDALOIN X 30 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: Tabletki Skład: Boldinum (boldoa) 1 mg Aloe extr. sicc.(aloes) 23,6 mg Substancje pomocnicze : skrobia ziemniaczana, cukier, guma arabska, gliceryna, talk, stearynian magnezu. Wskazania: zaparcia, zaburzenia czynności wątroby, objawy niestrawności takie jak wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, wymioty, zaburzenia wydzielania żółci i soku żołądkowego. Działanie: Lek działa żółciotwórczo, rozkurczowo oraz ochronnie na(..)

FIX MENTHA (MIĘTA) X 30 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Producent: Herbapol Lublin Skład: Liść mięty pieprzowej Postać: Zioła jednorodne w torebkach do zaparzania.  Zaw. opakowania: 2,0g x3 0 torebek Wskazania: Wewnętrznie-Zaburzenia trawienia, bóle kurczowe żołądka, kolka jelitowa, brak łaknienia, choroby wątroby i dróg żółciowych. Zewnętrznie-podrażnienia skóry, katar, stan zapalny jamy ustnej. Działanie: rozkurczowe, wiatropędne, stymulujące produkcję soku żołądkowego i żółci. Sposób użycia:(..)

ESPUMISAN 40 MG X 25 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu. Wskazania: Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym W zatruciach(..)

SYLIMAROL 70 MG X 30 DRAŻ

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: Drażetki Skład:1 drażetka zawiera 35 mg lub 70 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. Wskazania: Zaburzenia czynności wątroby, rekonwalescencja po zapaleniu wątroby oraz po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Działanie: Sylimarol działa ochronnie na wątrobę. Zawarta w preparacie sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów, chroni przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych, działa przeciwutleniająco a także pobudza(..)

ULGIX TRAWIENIE X 20 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: wyciąg suchy z czarnej rzodkwi 200 mg, wyciąg suchy z karczocha 35 mg, wyciąg suchy z kurkumy 20 mg, olejek miętowy 15 mg. Wskazania: Preparat polecany do uzupełniania diety w składniki ułatwiająće trawienie głównych substanacji pokarmowych takicj jak tłuszcze, węglowodany, białka. Działanie: wyciąg z czarnej rzepy pobudza wydzielanie żółci oraz soków żołądkowych,(..)

RAPHACHOLIN C X 30 DRAŻ

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: Drażetki Skład:1 tabl. zawiera 150mg wyciągu suchego z czarnej rzodkwi i węglem leczniczym oraz 47 mg wyciągu suchego z korzenia karczocha, 40 mg kwasu dehydrocholowego i 15mg olejku miętowego. Wskazania: Niewydolność wątroby, atonia pęcherzyka żółciowego, niestrawność i dolegliwości trawienne (bóle brzucha, nudności, odbijania wzdęcia), zaparcia nawykowe lub przewlekłe.

ZDROVIT ALERCAL (WAPNO + KWERCETYNA) X 20 TABL. MUS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 tabletka zawiera wapń 300 mg, kwercetyna 60 mg Wskazania i działanie: Preparat uszczelnia naczynia krwionośne, hamuje reakcje alergiczne i łagodzi objawy alergii. Zalecany jest w okresach wzmożonego pylenia roślin. Przeznaczony jest dla osób dorosłych. Dawkowanie: doustnie Zaleca się spożywać 1-2 tabletki dziennie. Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną(..)

CALCIUM C POMARAŃCZA X 16 TABL MUSUJĄCYCH (POLFA ŁÓDŹ)

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 tabl. musująca zawiera 1,55 g laktoglukonianu wapnia (co odpowiada 200 mg wapnia) i 200 mg kwasu askorbowego. Wskazania: Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamania kości), przeziębienia, wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych, stanów zapalnych. Działanie: Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi(..)

IWOSTIN SOLECRIN POST REGENERUJĄCA EMULSJA PO OPALANIU 50 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania: Zalecana do regeneracji każdego rodzaju skóry po ekspozycji na słońce. Działanie: Zmniejsza rumień i podrażnienia skóry oraz neutralizuje działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za degenerację włókien kolagenowych i elastynowych oraz fotostarzenie się skóry. Odżywia i regeneruje skórę, dostarczając niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i inne lipidy. Długotrwale nawilża skórę, zapobiegając transepidermalnej utracie wody(..)

LA ROCHE ANTHELIOS SPF30 KREM 50 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania: Do skóry skłonnej do alergii słonecznych. Skóra normalna i sucha. Normalne słońce. Właściwości: Wysoka, szeroka, fotostabilna ochrona przed UVA/UVB Wzmocniona ochrona przed promieniami UVA, dzięki nowemu systemowi filtrów łączącego Mexoryl® SX i XL, olejek fotostabilizujący Eldew® oraz ekstrakt z Senna Alata, chroniący DNA komórkowe W nowej, bardziej minimalistycznej, testowanej dermatologicznie formule: bezzapachowy,(..)

IWOSTIN SOLECRIN WODODPORNY KREM OCHRONNY SPF25 75 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania: Codzienna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB skóry wrażliwej i alergicznej Zapobieganie powstawaniu fotodermatoz i przebarwnień Zalecany do ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci i niemowląt od 6. miesiąca życia Działanie: Skutecznie chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB Zawiera kompleks fizycznych i chemicznych filtrów (Tinosorb M, Tinosorb S, Parsol 1789, dwutlenek tytanu) Przeciwdziała(..)

BIODERMA PHOTODERM MINERAL – KREM Z FILTREM MINERALNYM SPF50+ 100 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Wskazania i działanie: Maksymalna, mineralna ochrona przed słońcem dla skóry wrażliwej, podatnej na reakcje alergiczne na filtry chemiczne i środki zapachowe, nadwrażliwej na słońce, delikatnej skóra niemowląt i dzieci, skóry po zabiegach dermatologii estetycznej Maksymalny filtr przed promieniowaniem UVB oraz optymalne zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA gwarantują skuteczną ochronę przed poparzeniami oraz reakcjami alergicznymi(..)

CLOTRIMAZOLUM ZIAJA 1% KREM 20 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancja czynna: 1 g kremu zawiera 10 mg klotrimazolu Wskazania: Grzybice skóry i błon śluzowych wywołane przez różne szczepy dermatofitów, w tym grzybica pachwin, dłoni, stóp, grzybica międzypalcowa a także łupież pstry i rumieniowy. Skuteczny jest w leczeniu drożdżycy skóry (kandydoza) np. zanokcica drożdżakowa, wyprzenie drożdżakowe, drożdżyca paznokci i wałów paznokciowych. Działanie:(..)

PANTHENOL PIANKA 5% 150 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Dexpanthenol 5% Wskazania: Pianka Panthenol 5% przeznaczona jest do ochrony i pielęgnacji wysuszonej, podrażnionej i uszkodzonej skóry zwłaszcza po poparzeniach. Działanie: Panthenol w skórze przechodzi w kwas pantotenowy należący do grupy witamin B. Zapewnia on prawidłowy przebieg przemian metabolicznych w komórkach naskórka. Chroni i pielęgnuje wysuszoną, podrażnioną i uszkodzoną skórę zwłaszcza po(..)

ENTIL ŻEL 8 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: glikol oktylenowy, glikol polietylenowy, glicerol, karbomer, wodorotlenek sodu. Wskazania i działanie: Entil jest hydrożelem przeznaczonym do stosowania na nieuszkodzoną skórę celem łagodzenia miejscowych objawów takich jak: świąd, obrzęk, zaczerwienienie skóry po ukąszeniu owadów. Formuła żelu Entil oparta jest na bazie fizycznej aktywności osmotycznej. Stosowany na nieuszkodzoną skórę wykazuje miejscowo właściwości: łagodzi świąd,(..)

DAPIS ŻEL ŁAGODZĄCY SKUTKI UKĄSZENIA OWADOW 40 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Apis mellifica 6DH 1 g. Ledum palustre TM 5 g. Podłoże: ad 100 g. Preparat homeopatyczny. Wskazania: Dapis żel łagodzący ukąszenia – przeznaczony jest do użytku zewnętrznego jako remedium, na dyskomfort związany z ukąszeniem przez komary, mrówki, gzy czy kleszcze. Jest wygodny w stosowaniu, gdyż nie posiada składników natłuszczających, plamiących, barwiących i jest(..)

FENISTIL 0,1% ŻEL 30 G

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 g żelu zawiera substancję czynną: maleinian dimetindenu 1mg oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy 0,005 g , wersenian sodu 0,050 g , carbopol 974 (carbomer 934 P) 0,900 g , wodorotlenek sodu 30% w/w 1.000 g , glikol propylenowy 15.0 g, woda oczyszczana do 100.0 g Opakowanie: 30 g Wskazania: Świąd towarzyszący(..)

OFF! FAMILYCARE SOFT SPRAY 100 ML

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Płyn, który skutecznie chroni przed komarami, kleszczami i innymi owadami latającymi. Polecany dla dzieci powyżej 6 lat. Zawiera aloes, który pielęgnuje i nawilża skórę. Źródło: OFF! FAMILYCARE SOFT SPRAY 100 ML, Apteka Internetowa

PLASTRY ZESTAW UNIWERSALNY X 24 SZT

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Zestaw plastrów z opatrunkiem na różnych podłożach w różnych rozmiarach. idealny zestaw plastrów powszechnego, uniwersalnego użytku zawiera duży wybór plastrów dostosowanych do różnej wielkości drobnych ran i skaleczeń zabezpieczają przed zanieczyszczeniem i brudem Zestaw zawiera 24 szt. plastrów z opatrunkiem w 3 rodzajach (Minifol, Prestopor i Prestovis Plus) Źródło: PLASTRY ZESTAW UNIWERSALNY X(..)

PLASTRY TURYSTYCZNE – 24 SZT (3 RODZAJE)

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Idealny zestaw plastrów zarówno w podróży, na wycieczce, na wakacjach, jak i w domu Zawiera duży wybór plastrów dostosowanych do różnej wielkości ran i skaleczeń. Zabezpieczają, przed zanieczyszczeniem i brudem. Hipoalergiczne Zestaw zawiera 24 sztuki plastrów z opatrunkiem w 3 rodzajach: Minifol- plaster z opatrunkiem na folii z mikroperforacją z klejem akrylowym: 4(..)

COLDREX MAXGRIP X 5 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny , 40 mg kwasu askorbowego Wskazania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegaje z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok. Działanie: Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu  przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (paracetamol w maksymalnej dawce), obkurczajacym naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszającym przekrwienie,(..)

GRIPEX X 12 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: (1 tabletka): paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg, substancje pomocnicze. Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Działanie: Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość(..)

FEBRISAN X 8 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Producent: Nycomed Pharma Skład: 750 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny , 60 mg witaminy C Postać: proszek do sporządzenia roztworu doustnego, saszetki Wskazania: krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok. Działanie: Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i udrażnia przewody nosowe.  odpowiednio wysoka dawka(..)

FERVEX X 8 SASZETEK

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: paracetamol  500mg, kwas askorbinowy (wit. C) 200mg, maleinian feniraminy 25mg Wskazania: Przeziębienie, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, alergiczny nieżyt nosa oraz objawy grypopodobne u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia. Działanie: Preparat złożony, Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy wykazuje działanie przeciwhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażnia(..)

ENTEROL 250 X 10 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 kaps.zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Sacharomyces boulardii. Wskazania: Biegunki bakteryjne, przebiegające bez domieszki krwi w kale i bez objawów uogólnionych – jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci. Zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków. Dodatek do antybiotykoterapii w nawracających zakażeniach Clostridium difficile. Zapobieganie biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym.

LINEX FORTE X 21 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Przywraca fizjologiczną florę bakteryjną jelit, chroni przed niekorzystnym działaniem antybiotyku na przewód pokarmowy. Skład: Liofilizat bakterii: Lactobacillus acidophilus  (LA-5),  Bifidobacterium animalis, lactis (BB-12), mieszanina inuliny (90 – 94%) oraz oligofruktozy (6 – 10%). Substancje dodatkowe: Wypełnienie kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, dekstroza bezwodna, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu; Otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza i barwniki: tlenki i wodorotlenki(..)

MULTILAC X 10 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Substancje czynne: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus helveticus, Lactococcus lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, składnik prebiotyczny- oligofruktoza. Wskazania: w trakcie i/ lub po antybiotykoterapii; z zaburzeniami czynnościowym jelit (m.in. wzdęcia, zaparcia, zespół jelita drażliwego); z biegunką o różnej etiologii: biegunka podróżnych; biegunką wirusową (rotawirus), biegunka po(..)

IMODIUM INSTANT X 6 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: Chlorowodorek loperamidu 2mg Wskazania: U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego lek Imodium Instant może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji. Działanie: Zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Loperamid zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).

CARBO MEDICINALIS 300 MG X 20 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Producent: ICN POLFA RZESZÓW Skład: 1 tabletka zawiera 300mg węgla leczniczego Wskazania: zatrucia pokarmowe, biegunki, wzdęcia, nadmierna fermentacja jelitowa Działanie: Węgiel leczniczy stanowi sproszkowany węgiel aktywny, który posiada dużą zdolność adsorpcji. Po przyjęciu doustnym węgiel wiąże wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym substancje toksyczne i toksyny bakteryjne, zatrzymuje też na(..)

ENDIEX 200 MG X 12 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Producent: ZENTIVA Skład: 1 kapsułka zawiera 200mg nifuroksazydu Wskazania i działanie: Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit). Lek nie wpływa na naturalną florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym. Działa miejscowo w świetle jelita. Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego.

NIFUROKSAZYD 100 MG X 24 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 1 tabletka zawiera:Substancje czynne: Nifuroksazyd 100 mg. Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.Skład otoczki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, lak aluminiowy żółcieni chinolinowej E104, talk, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa E110, lak aluminiowy indygokarminy E132.

STOPERAN 2 MG X 8 KAPS

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: tabletki Skład: 1 kapsułka zawiera 2mg chlorowodorku loperamidu Wskazania: Leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego.

LAREMID 2 MG X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Postać: tabletki Skład:1 tabletka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu Wskazania: Objawowe leczenie biegunki ostrej i przewlekłej występującej w zaburzeniach czynnościowych lub chorobach zapalnych jelit.

ASPIRIN 500 MG X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 500mg kwasu acetylosalicylowego Wskazania: Bóle róznego pochodzeniu o małym lub średnim natężeniu ( bóle głowy, mięśniowe, kostno-stawowe), gorączka, ból i gorączka towarzyszące grypie i przeziębieniu Działanie: Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny

IBUPROM X 10 TABL

Opublikowano przezadmin

Opis produktu Skład: 200mg ibuprofenu Wskazania: Bóle o słabym lub średnim nasileniu ( ból głowy, gardła, zębów, mięśni, pooperacyjne, miesiączkowe) gorączka ( w przebiegu grypy i przeziębienia) Działanie: Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny Dawkowanie: doustnie DOROŚLI: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę DZIECI: nie stosować poniżej 12 rż, powyżej 12 rż dawkowanie jak u dorosłych

Ciekawa Bułgaria

Opublikowano przezadmin

Czy wiedzieliście, że w Bułgarii odnaleziono szczątki najstarszej mieszkanki Europy? Jej wiek określa się na 9000 lat. Według antropologów jej rysy twarzy były śródziemnomorskie, a jej komputerowo odtworzona twarz według niektórych zbliżona jest do twarzy Julie Roberts. Kiedyś za wagary w szkole swoich dzieci, musieli odpowiadać rodzice, którym odbierano prawo do dodatków dla swoich pociech.(..)

Od gór po morze – Bułgaria

Opublikowano przezadmin

Państwo znajdujące się na południowym wschodzie Europy, na Bałkanach, z dostępem do Morza Czarnego. Od zachodu graniczy z Serbią i Macedonią, od południa z Grecją i Turcją, a od północy z Rumunią. Kraj ten cechuje klimat umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy, przechodzący nad morzem w podzwrotnikowy. Średnia temperatura powietrza zimą wynosi od -6°C w górach do(..)

Nowe znalezisko

Opublikowano przezadmin

Nie każdy wie o tym, że w Bułgarii odkryto bardzo duże złoża srebra ( 100 ton ) oraz złota ( 107 ton ). Niedaleko niewielkiego zachodniego miasteczka Tryn, w które leży niedaleko granicy z Serbią, odkryto bardzo drogocenne złoża. W południowo – zachodniej części kraju – w Rodopach, niedaleko miasteczka Rakitowo znajduje się drugie złoże.(..)

Na dwóch kołach przez bałkański kraj

Opublikowano przezadmin

Jeżeli nie jesteś zbyt wymagającym rowerzystą i pragniesz przygód to na pewno warto wybrać się na szereg długich przejażdżek po słonecznej Bułgarii. Wybierając się tam możemy liczyć na to, że nasza wyprawa będzie przede wszystkim całkowicie bezpieczna i urozmaicona poprzez niebanalne widoki i kontakt z naturalnym środowiskiem . Wielu polskich rowerzystów coraz częściej rezygnuje z(..)

Region Burgas

Opublikowano przezadmin

Burgas – miasto we wschodniej Bułgarii, nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego. Jest ośrodkiem administracyjnym obwodu Burgas. Miasto zostało założone w XVIII wieku na miejscu XIV-wiecznej warowni Pirgos. Obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, turystycznym, przemysłowym (głównie przemysł chemiczny) i portem rybackim. Stanowi znane uzdrowisko (źródła termalne). Posiada największy w całej Bułgarii międzynarodowy port lotniczy. Burgas liczy(..)

Region Warna

Opublikowano przezadmin

Warna– miasto w Bułgarii, port nad Morzem Czarnym. Ma 335 tys. mieszkańców (2006). Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Bułgarii (po Sofii i Płowdiwie). Stolica obwodu Warna. Na miejscu wcześniejszej osady powstała około 580 p.n.e. grecka kolonia Odessos. Miasto było potem częścią Imperium Rzymskiego, a następnie Bizancjum. W VII wieku miasto zniszczone przez Słowian(..)

Region Płowdiw

Opublikowano przezadmin

Płowdiw – miasto w środkowej Bułgarii, ośrodek administracyjny obwodu Płowdiw, w zachodniej części Niziny Górnotrackiej, nad rzeką Maricą. Drugie po Sofii pod względem liczby mieszkańców miasto Bułgarii i jedno z najstarszych w kraju. Ważny ośrodek gospodarczy i naukowo-kulturowy kraju (5 szkół wyższych). Port lotniczy, węzeł kolejowy i drogowy. W mieście od 1882 r. odbywają się(..)

Region Sofia

Opublikowano przezadmin

Sofia– stolica i największe miasto Bułgarii. Położona w zachodniej części Bułgarii, w śródgórskiej kotlinie, u stóp masywu Witoszy. Miasto leży nad rzeką Bojanską, która jest lewym dopływem rzeki Iskyr. Sofia stanowi wydzielony obwód miejski, jest ponadto ośrodkiem administracyjnym obwodu sofijskiego. Sofia była tracką osadą o nazwie Serdika, która pochodziła od trackiego plemienia Serdów. Ok. 500(..)