FEBRISAN X 8 SASZETEK

Opis produktu

Producent: Nycomed Pharma

Skład: 750 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny , 60 mg witaminy C

Postać: proszek do sporządzenia roztworu doustnego, saszetki

Wskazania: krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.

Działanie: Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i udrażnia przewody nosowe.  odpowiednio wysoka dawka paracetamolu zapewnia skuteczność działania, kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu, niewykazuje działania sedatywnego – nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia samochodu podczas kuracji (w przeciwieństwie do preparatów zawierających fenyraminę czy dekstrometorfan);

Dawkowanie: doustnie, przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody,

DOROŚLI: 1 saszetka co 4-6 godzin, maksymalnie 4 saszetki na dobę

DZIECI: nie stosować poniżej 12 rż, powyżej 12 rż dawkowanie jak u dorosłych

Stosowanie u kobiet w ciąży: nie stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca. Ciężka niewydolność nerek. Niewydolność wątroby. Cukrzyca. Wrodzony niedobór G-6-PD. Leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, b-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Fenyloketonuria. Choroba alkoholowa.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: FEBRISAN X 8 SASZETEK, Apteka Internetowa