FERVEX X 8 SASZETEK

Opis produktu

Skład: paracetamol  500mg, kwas askorbinowy (wit. C) 200mg, maleinian feniraminy 25mg

Wskazania: Przeziębienie, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, alergiczny nieżyt nosa oraz objawy grypopodobne u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.

Działanie: Preparat złożony, Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy wykazuje działanie przeciwhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Dodatek witaminy C uzupełnia niedobory tej witaminy w organizmie, często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych, nadmiar wydalany jest z moczem. Synergiczne działanie poszczególnych składników leku powoduje redukcję dolegliwości związanych z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie: doustnie, zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić.
DOROŚLI: 1 saszetka 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h.
DZIECI: nie stosować poniżej 15 rż, powyżej 15 rż dawkowanie jak u dorosłych

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

UWAGA: Przy znacznym upośledzeniu czynności nerek (klirens kreatyniny < 10 ml/min) należy zachować minimum 8-godzinne odstępy między dawkami.
Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężkie upośledzenie czynności wątroby lub nerek, choroby przebiegające z utrudnioną diurezą, jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost prostaty z retencją moczu, wrodzony niedobór G-6-PD, fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam), choroba alkoholowa.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.
W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: FERVEX X 8 SASZETEK, Apteka Internetowa