IBUFEN JUNIOR X 10 KAPS

Opis produktu

Skład: Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek ma postać niebieskich żelatynowych kapsułek, miękkich wypełnionych lepkim płynem.

Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe.

Działanie: Lek należy do grupy NLPZ. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Dawkowanie: Doustnie.
Lek należy przyjmować podczas lub po posiłkach, z dużą ilością płynów.
Dzieci od 6 do 9 lat (20-29kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600mg ibuprofenu).
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800mg ibuprofenu).
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40kg): dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 4 (dla dawki 200mg) do 6 godzin (dla dawki 400mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek.   Uwaga! Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna wynosić 4-6 godzin. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować produktu dłużej niż 4 dni w przypadku bólu i nie dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Źródło: IBUFEN JUNIOR X 10 KAPS, Apteka Internetowa