PARACETAMOL SYROP 120 MG/5 ML 150 G (HASCO)

Opis produktu

Skład: 5ml syropu zawiera 120mg paracetamolu

Wskazania: Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła
Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Działanie: Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Dawkowanie: doustnie, Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej). 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

masa ciała                          dawka                            wiek
                                     6kg                                            3,5 ml                                     3 miesiące
8kg                                             5ml                                        6 miesięcy
9kg                                 5,5ml                            9 miesięcy
10kg                                 6ml                                  1 rok
12,5kg                               8ml                                  2 lata
15kg                                 9ml                                  3 lata
17kg                               10,5ml                               4 lata
19kg                                12ml                                 5 lat
21kg                                13ml                                 6 lat
30kg                                19ml                                 9 lat
42kg                                26ml                                12 lat

Podawać preparat nie częściej niż co 4 h oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę). U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.

UWAGA! Nie podawać jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol!

Przeciwskazania:Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Służymy Państwu pomocą pod adresem e-apteka24.com.

Źródło: PARACETAMOL SYROP 120 MG/5 ML 150 G (HASCO), Apteka Internetowa