Problemy z potencją

Problemy z potencją są jednymi z najczęściej występujących kłopotów w sferze seksualnej. Zaburzenia erekcji uniemożliwiają komfortowe odbycie aktu fizycznego i dodatkowo odbierają pewność siebie. Jakie są przyczyny problemów z potencją? Jak sobie z nimi skutecznie radzić ?

Co to są zaburzenia erekcji?

Problemy z potencją są definiowane jako stała lub nawracająca niemożność danego mężczyzny (pojawiająca się częściej, niż w 25% przypadków podejmowanych prób uprawiania seksu) do osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji w czasie kontaktu fizycznego z partnerką.

Kogo najczęściej dotykają problemy z potencją?

Przypadłość ta rozwija się wraz z wiekiem. Szacuje się, że przynajmniej 1/3 osób po 60 roku życia ma zaburzenia erekcji. Niestety, coraz częściej na problemy z potencją cierpią także osoby młode. Jest to sprzeczne z przekonaniem, że takie zaburzenia są udziałem jedynie osób doświadczonych. Warto wiedzieć, że nawet mężczyźni, którzy nie przekroczyli jeszcze 27 lat mają już takie kłopoty.

Jakie są przyczyny problemów z potencją?

Poza wiekiem wyróżnia się także kilka innych przyczyn, które mają wpływ na zaburzenia reakcji. Są to różne choroby, do których zaliczamy miażdżycę, cukrzycę, urazy rdzenia kręgowego, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i nerek czy stwardnienie rozsiane. Na kłopoty z potencją wpływają nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń oraz ciał jamistych prącia. Warto także wspomnieć o niektórych zaburzeniach neurologicznych oraz hormonalnych. Kłopoty z zaburzeniami erekcji mają także osoby, które przeszły zabiegi chirurgiczne na gruczole krokowym. Wiele leków – szczególnie tych przeciw nadciśnieniu tętniczemu, szybkiej pracy serca, depresyjnych czy uspokajających – także negatywnie działa na sprawność seksualną. Aby nie mieć takich kłopotów należy unikać używek – tytoń, alkohol czy narkotyki przyczyniają się do problemów z potencją i uniemożliwiają odbycie komfortowego aktu seksualnego.

Warto też wspomnieć o psychogennych przyczynach powodujących zaburzenia erekcji. Jest to lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku, niska samoocena, niewłaściwe reakcje ze strony partnerki czy partnera, problemy w związku, kompleks małego członka, negatywne fantazje erotyczne, różne preferencje dewiacyjne czy lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem chorobami wenerycznymi. Na problemy z potencją wpływają także fobie oraz przechodzona depresja.

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

W miarę możliwości należy wyeliminować zależne od siebie czynniki, które powodują zaburzenia erekcji. Problemy z potencją mogą być zwalczane także poprzez odpowiednie medykamenty. Jednym z nich jest Permen King. Preparat oparty jest na kompozycji wysokiej jakości składników roślinnych, które wspomagają naturalne procesy wywołania erekcji. Lek należy przyjmować systematycznie, dzięki czemu dana osoba będzie w każdej chwili gotowa do odbycia udanego kontaktu seksualnego.

Permen King 30 tabletek
Permen King 30 tabletek

Innym skutecznym produktem jest Doppelherz. To suplement diety, który pomaga utrzymać właściwą sprawność seksualną oraz dobrze wpływa na poziom libido.

Doppelherz d/mężczyzn 30kaps.
Doppelherz d/mężczyzn 30kaps.

Źródło: Tabletki na potencję, https://zielarnia.rodzinna24.pl/category/kategorie-dolegliwosci-intymna-apteczka