Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowyObok wielu zmieniających się tradycji i zwyczajów istnieją takie, które pozostają niezmienne. Jedną z najpiękniejszych w naszej kulturze tradycji jest ceremonia oświadczyn połączona z wręczaniem pierścionka zaręczynowego. Ten prezent, którym mężczyzna obdarowuje przyszłą żonę, znaczy o wiele więcej, niż tylko znak przywiązania i uczucia. Staje się bowiem wyjątkową pamiątką, którą żony noszą nawet wiele lat po ślubie.

Tradycja każe panom wybierać najczęściej pierścionek z brylantem. Dlaczego akurat brylant? To jeden z najszlachetniejszych i najcenniejszych kamieni, a przy tym – krystalicznie czysty, jak uczucie, którego jest deklaracją. Warto, by styl pierścionka zaręczynowego odpowiadał gustowi obdarowywanej. Narzeczeni najchętniej sięgają po delikatne, subtelne i bardzo kobiece wzory pierścionków.

Na którym palcu narzeczona powinna nosić pierścionek z brylantem? Zależy to w dużej mierze od konkretnego kraju, dlatego lepiej nie kierujmy się tu słynnymi scenami z zagranicznych komedii romantycznych. W Polsce narzeczony wsuwa pierścionek na serdeczny palec prawej ręki. Po ślubie zastępuje go obrączka, a on sam noszony jest na serdecznym palcu lewej dłoni.

Źródło:  http://fugart.pl/category/pierscionki-zareczynowe, Pierścionki zaręczynowe