ACTIFED SYROP 100 ML

Opis produktu

Skład: chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.

Wskazania: Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z obrzękiem błony śluzowej (blokadą) nosa i wysiękiem z nosa oraz kaszlem u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Działanie: Preparat zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. W wyniku działania trzech składników preparat łagodzi objawy przeziębienia takie jak kaszel i katar. Triprolidyna w nieżytach dróg oddechowych powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pseudoefedryna jest środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna w znacznie mniejszym stopniu wywołuje tachykardię i zwiększa skurczowe ciśnienie krwi oraz słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo.

Dawkowanie: doustnie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę.
Dzieci w wieku 7 – 12 lat: 5 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę.

Przeciwskazania: Syropu Actifed nie należy stosować u dzieci w 1 roku życia oraz u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazane jest też używanie preparatu w przypadku kaszlu związanego z astmą oskrzelową lub kaszlu z dużą ilością wydzieliny, u osób z niewydolnością oddechową lub zagrożonych jej wystąpieniem, u osób z ciężkim nadciśnieniem lub z dławicą piersiową niestabilną, u osób leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) oraz przez 2 tygodnie po odstawieniu inhibitorów MAO, a także u osób z mukowiscydozą.

Informacje dodatkowe:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: ACTIFED SYROP 100 ML, Apteka Internetowa