Ciekawa Bułgaria

Ciekawa Bułgaria

Czy wiedzieliście, że w Bułgarii odnaleziono szczątki najstarszej mieszkanki Europy? Jej wiek określa się na 9000 lat. Według antropologów jej rysy twarzy były śródziemnomorskie, a jej komputerowo odtworzona twarz według niektórych zbliżona jest do twarzy Julie Roberts.

Kiedyś za wagary w szkole swoich dzieci, musieli odpowiadać rodzice, którym odbierano prawo do dodatków dla swoich pociech.

W Bułgarii padł rekord najdłuższego biesiadowania, gdzie ponad 3000 mieszkańców bawiło się przy stole długim na 400m, a podczas zabawy wypili ponad 500 litrów rakiji.

Jadąc do Bułgarii samochodem, na granicy musimy poinformować celnika, którym przejściem granicznym będziemy wracać, w zależności od wyboru naliczony zostaje podatek drogowy często w wysokości 15euro.

Bułgarzy uwielbiają biesiadować, dobrze się bawić, słuchać muzyki, ale jest to także społeczeństwo bardzo gościnne dla przyjezdnych turystów. Ciekawostką jest to, że Polacy są największymi smakoszami bułgarskiego wina w całej Unii europejskiej.

Dzięki mentalności Bułgarów, kraj ten, należy do jednych z najczęściej odwiedzanych w Europie. Bułgaria ma również do zaoferowania przepiękne plaże, gdzie temperatura wody i powietrza niewiele się różni.

W górach znajdziemy również wiele klasztorów w których możemy poczuć atmosferę dawnych czasów. W Bułgarii znajduje się dziewięć zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.