Na dwóch kołach przez bałkański kraj

Na dwóch kołach przez bałkański kraj

Jeżeli nie jesteś zbyt wymagającym rowerzystą i pragniesz przygód to na pewno warto wybrać się na szereg długich przejażdżek po słonecznej Bułgarii. Wybierając się tam możemy liczyć na to, że nasza wyprawa będzie przede wszystkim całkowicie bezpieczna i urozmaicona poprzez niebanalne widoki i kontakt z naturalnym środowiskiem

.

Wielu polskich rowerzystów coraz częściej rezygnuje z wycieczek rowerowych we własnym, pięknym, ale i niebezpiecznym kraju, na rzecz wyjazdów do Bułgarii, gdzie, szczególnie jeżdżąc pomiędzy małymi miejscowościami, można zachwycić się krajobrazem i na nowo odkryć smak tego urodziwego sportu.

 

Mimo że stan bułgarskich dróg jest zbliżony do polskich, to jednak naprawdę warto oddać się rowerowej przygodzie i zwiedzać to niepowtarzalne miejsce na ziemi z perspektywy rowerzysty.

 

Wspaniałą rzeczą jest to, że właściwie nie ma tu żadnych zakazów wjazdu, nie obowiązują żadne ścieżki rowerowe, można więc poruszać się w dowolnym kierunku, udając się jednocześnie w bardzo ciekawe, ogarnięte tajemnicą miejsca.

W czasach komunizmu bardzo popularne były tu piesze wędrówki. Ludzie jednak powoli od tego odstępują i zamieniają parę butów na rower. Po pieszych zostało mnóstwo szlaków. Niektóre z nich przeistoczono w eko – szlaki, którymi dziś poruszają się rowerzyści.

 

Niezależnie od wieku, w otoczeniu bułgarskiej przyrody można przeżyć naprawdę niecodzienne chwile. Ci, którzy są niepoprawnymi romantykami, lub też uwielbiają od czasu do czasu oddać się zadumie i poszukać wyjątkowych cech we własnym wnętrzu powinni niezwłocznie odwiedzić ten kraj i koniecznie jak najwięcej obcować z jego przyrodą.

 

Dla tych, którzy przejażdżki rowerowe uznają, ale tylko z górki, przewidziano atrakcję w postaci góry Vitosha, która prężnie wznosi się na granicy Sofii, stolicy Bułgarii. Na jej szczyt można się dostać za pomocą wyciągu narciarskiego, również latem ( oczywiście zabierając ze sobą rower ).

 

Ponieważ jazda rowerowa jest tutaj tak popularna, powstają już firmy organizujące wycieczki rowerowe, a sklepy ze sprzętem rowerowym powstają w rychłym tempie. W stolicy Bułgarii – Sofii powstały już pierwsze ścieżki rowerowe

1 komentarzy na “Na dwóch kołach przez bałkański kraj

  1. Byłem w Bułgarii końcem czerwca zeszłego roku na tyciynoowdgh wakacjach z dziewczyną. Wybraliśmy się tam samochodem. Podrf3ż męcząca ale warto było. Mieszkaliśmy w mieście Pomorie położonym na wybrzeżu Morza Czarnego gdzie znajdowały się przepiękne piaszczyste plaże. Noclegi mieliśmy w gustownym apartamencie w hotelu Sunset Resort. Na terenie obiektu znajdują się wspaniałe baseny. Obiekt daje rf3wnież możliwość skorzystania z bogatej oferty masaży i zabiegf3w relaksująco-upiększających w centrum spa. W miasteczku panuje ciekawe życie nocne, pełno kawiarni w ktf3rych można zakosztować przysmakf3w kuchni bułgarskiej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.