RANIMAX 150 MG X 10 TABL

Opis produktu

Skład: 1 tabletka zawiera 150 mg ranitydyny w postaci chlorowodorku

Wskazania: Wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu nawracających dolegliwości dyspeptycznych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmoego takich jak: zgaga, nadkwaśność soku żołądkowego, bóle w nadbrzuszu.

Działanie: Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: nadkwaśności, zgagi, bólów w nadbrzuszu.

Dawkowanie: Dorośli i młodzież od lat 12: w przypadku występowania objawów dyspeptycznych należy zastosować 1 tabletkę, w razie potrzeby 2 raz na dobę. Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki preparatu na dobę. Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • marskość wątroby,
  • dzieci w wieku do 12 lat.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Źródło: RANIMAX 150 MG X 10 TABL, Apteka Internetowa

2 komentarzy na “RANIMAX 150 MG X 10 TABL

  1. Też miałam podobny problem i również Ranimax okazał się wówczas bardzo przydatny i pomógł mi zwalczyć moje uciążliwe dolegliwości. Od tamtej pory dość często go zamawiam przez internet na www. apteka-zielona.pl mają ciekawe promocje. Polecam

  2. Pamiętam jak podczas urlopu w Bułagarii dopadł mnie okropny ból brzucha, przypuszczałam że pewnie zjadłam coś niestrawnego, bo przecież będąc na wakacjach w takim miejscu to aż grzech nie spróbować tamtejszych smakołyków:) Na szczęście trochę się przygotowałam i pozabierałam ze sobą najpotrzebniejsze leki, w tym Ranimax, który akurat był przydatny najbardziej;D

Możliwość komentowania jest wyłączona.